– Co to jest WordPress?

– Co to jest WordPress?

Wielokrotnie jesteśmy pytani, czym właściwie jest WordPress.

Dlatego w tym artykule pokrótce podsumowaliśmy najważniejsze informacje.

WordPress to oprogramowanie, za pomocą którego można utworzyć witrynę internetową i zarządzać nią za pośrednictwem przeglądarki. Zaczęty jako prosty system do blogowania, CMS stał się pełnoprawnym rozwiązaniem dla prawie wszystkich zadań, które musi wykonać obecność w Internecie. Dlatego obecnie określa się go również jako system zarządzania treścią ( CMS ).

, za pomocą którego można utworzyć witrynę internetową i zarządzać nią za pośrednictwem przeglądark

WP charakteryzuje się wysokim poziomem przyjazności dla użytkownika i możliwości dostosowania. Instalacja jest w dużej mierze zautomatyzowana, system zawiera kilka szablonów ( motywów ) na podstawie których można zbudować własną stronę internetową. Jako aplikacja internetowa, CMS jest podzielony na osobne interfejsy użytkownika w przeglądarce. Odwiedzający stronę widzą tzw. Front end . W tak zwanym zapleczu właściciel serwisu zarządza treścią i projektem.

wordpress

WordPress jest całkowicie darmowym oprogramowaniem, co oznacza, że ​​każdy może bezpłatnie pobrać, zainstalować, używać i zmieniać kod programu. To i wspomniana prostota użytkowania zaowocowały dużą i bardzo aktywną społecznością wokół tego CMS. Na wiele, jeśli nie na większość, pytań można odpowiedzieć, wyszukując informacje w Google. Angielski jest pomocny, ale nie wymagany; społeczność niemiecka jest również duża. Początkujący mogą również znaleźć pomoc na forach pomocy technicznej.
Ogólnie rzecz biorąc, praca z WordPressem ma ogromne zalety: wolność dostępności, duża i przyjazna społeczność programistów oraz możliwość rozbudowy w każdym możliwym kierunku. Podstawowy system jest smukły, ale można go wymienić na tzw wtyczki o żądane funkcje. Na przykład można zintegrować formularze, pamiętniki lub elementy mediów społecznościowych.

WordPress został opracowany przez Matta Mullenwega w 2003 roku . I nadal jest siłą napędową projektu.
W 2005 roku Mullenweg założył firmę Automattic. To jest za komercyjną platformą wordpress.com.
Na początku oprogramowanie strony było używane głównie jako system do blogowania. Jednak z czasem stał się najpopularniejszym „systemem operacyjnym” dla witryn internetowych.


Wynika to głównie z łatwości obsługi, możliwości rozbudowy i ciągłego dalszego rozwoju.

Na przykład w edytorze Gutenberga stary edytor wizualny został całkowicie zmieniony. Od tego czasu pisanie i projektowanie stron internetowych stało się jeszcze łatwiejsze i bardziej elastyczne.

WordPress to obecnie najpopularniejszy system zarządzania treścią. W 2019 roku miał 49% udział w rynku wśród 1 miliona najlepszych witryn internetowych. Dla porównania: Drupal ma 4% udział w rynku….Dziękuję. Dowidzenia.